Helkuripäev 4.–6. klassidele

Igal sügisel novembri keskel, kui päike end enam väga palju ei näita, kogunevad Arte gümnaasiumi II kooliastme õpilased ühel õhtuhakul koolimajja, et maha pidada tore ja hariv liikluspäev. Pearõhk on loomulikult helkuril, aga vähem tähtsad pole ka teised turvalise liiklemise teemad. Et üks üritus saaks toimuda, peab teda korralikult ette valmistama.

Kuna Helkuripäev on õpilasesinduse vedada, kogunesid entusiastid juba koolivaheajal Heleni, Stiine ja Kati juhtimisel asja arutama ning tegevusi välja mõtlema. Ühiselt otsustati viktoriini ja plakati meisterdamise kasuks. ÕE-kad olid enda jaoks avastanud mõned toredad liiklusõpetlikud multifilmid liikluskoer Värdist ja Jänku Jussist ning need võetigi aluseks. Et kõik lapsed tegevustest maksimaalselt osa saaksid ning oleks, kellega mõõtu võtta, jagati klassid ürituse algul 3-5 liikmelisteks võistkondadeks.

Õhtu algas niisiis multikate vaatamisega, mis omakorda lisas kogu üritusele vürtsi ja elevust. Tegu polnud lihtsalt meelelahutusega, vaid filme tuli vaadata väga teraselt, sest viktoriini küsimused olid just tähelepanelikkusele ja liiklusteadmistele rajatud. Viktoriin tehtud, algas plakatite valmistamine. Ka seal olid omad tingimused ning tarvis läks taas värskeid teadmisi multikatest.

Õhtu erutavaim osa oli nagu alati helkurimäng mööda koolimaja, ainsaks valgusallikaks võisid olla taskulambid. Otsiti üles helkuriga märgistatud tegevuspunkt, kus lahendati liiklusteemalisi ülesandeid. Kisa-kära, jooksmist ja möllu jagus õhtusesse koolimajja rohkem kui tunniks. Lõpuks koguneti taas aulasse, kus ootas üllatuskülaline politseinik Lõvi Leo. Tänati osavõtjaid ning premeeriti parimaid. Peaauhinna – Arte helkuri – said suurima protsendiga osaluse eest 4.b ja 6.b klass. Kõige liiklusnutikamad ehk viktoriini võitjad olid 4.d võistkond Deemonid, 5.b võistkond Helkuriinimesed, 6.b võistkond Jalgpallurid!!!. Kõige toredamad plakatid tegid valmis võistkonnad Helkurid (4.a), Deemonid (4.b), Ohutus (5.b), Õudukad (5.c), Kuusaa (6.a) ja Kilplased (6.b). Helkurimängu kiireimad ja nupukamad olid 4.c, 5.b ja 6.a klass. Pikaajalise koostöö eest Arte lastele liiklusteadmiste jagamisel sai tänukirja ka Lõvi Leo. Lõpuks võisid kõik soovijad Leoga pilti teha ja käppa suruda. Oli jälle üks õpetlik ja meeleolukas õhtu, mille tulemusi nauditi veel järgmiselgi päeval.

Loodetavasti said Arte õpilaste liiklusteadmised vajaliku restardi ning nad käituvad tänavatel korralikult, kannavad helkureid ega valmista kaasliiklejatele peavalu.

Viimati muudetud: 19/11/2018 - 13:42