Emakeelepäev

14.03 tähistati Artes emakeelepäeva ning päeval toimus palju erinevaid üritusi. Koolis tähistati Õ tähe 200. sünnipäeva, selleks täideti sõnasein õ-tähte sisaldavate sõnadega. Toimus traditsiooniline etteütlus 3.-12. klassideni ning artelased osalesid ka e-etteütlusel.

4.03. tähistati Artes emakeelepäeva, mis hõlmas väga erinevaid tegevusi. Koolipere tähistas tänavu suvel 200-aastaseks saava tähe Õ sünnipäeva, kattes sõnaseina otsast otsani täis õ-tähte sisaldavaid sõnu. Toimusid ka nii traditsiooniline kõnevõistlus kui ka etteütlus 3.-12. klassideni ning loomulikult osalesid artelased ka e-etteütlusel. Gümnasistid käisid emakeelepäeva puhul Kadaka lasteaias lastele ette lugemas. Meie kooli väiksemad, 1.-3. klassid lugesid emakeelepäeva auks aulas omaloomingulisi luuletusi. Kogu kool oli üles kutsutud riietuma Kristjan Jaak Petersoni moodi.

Tegusale päevale pani punkti Keelenutt 2019 parimate tunnustamine – neljast TAGi esindanud õpilasest kolm said auhinnalise koha.

Oliver Eltmaa, 6.d – III koht parim koolifolkloori tundja
Hanna-Liisa Koljak, 6.d  – kooliteemalise lühijutu üldine tunnustus