7.c osales programmis “Hooliv klass”

11. – 12. oktoobril õppis 7.c hoolimist ja empaatiat ning tegi seda Kloogaranna noortelaagris.

"Hooliv klass" on spetsiaalselt koolidele mõeldud sekkumisprogramm, mis aitab astuda vastu igapäevastele väljakutsetele, mis on seotud meeskonnatunde, suhete loomise ja hoolimisega klassikeskkonnas, koolis ja ühiskonnas laiemalt.

Programm sisaldas mitmeid mänge ja tegevusi, mille peaeesmärgiks oli kaaslast märgata ja temasse heatahtlikult suhtuda.

Mängus „Auto“ saime proovida usaldust – üks paariline juhtis seotud silmadega kaaslast läbi metsa randa – mis oli üsna raske ülesanne, sest on keeruline teist usaldada ja tema juhiseid täita, kui ise midagi ei näe. Kokkuvõttes lõppes mäng õnnelikult laagripaigas ning kõik „autojuhid“ said autodelt hea juhendamise eest kiita.

Õhtul, päeva kokku võttes, sai iga õpilane kahte kaaslast tunnustada. Selleks tuli panna tahvlil oleva nime peale roheline tunnustuskleeps ning põhjendada oma valikut. Oli tore, et tunnustusi said nii kõik õpilased, õpetajad kui ka juhendajad, seega märgati kõiki ja tõdeti, et igaühes on midagi, mida tasub esile tuua.

Päeva viimane ettevõtmine oli ühine lõkkeõhtu, kus kolm meeskonda pidid süütama oma lõkke. Süütamiseks ei olnud kasutada harjumuspäeraseid tikke, vaid hoopis tulekivi, mida paljud meist nägid elus esmaklordselt. Kõik meeskonnad said lõkkega suurepäeraselt hakkama ning hiljem küpsetati sütel endale maitsvad puuviljamagustoidud. Et lusikaid-kahvleid polnud käepärast, söödi hõrgutist kätega, mõned leidlikumad kasutasid lusikaks mängukaarte.

Ka reedel ei olnud aega laiselda, sest juba hommikul algasid taas tegevused meeskondades. Näiteks pidi välja uurima koka nime ja lemmiktoidu, tooma mere äärest purgiga mälestusi, kleepima seitmesse kohta sildid hoolivusest ning uurima, kuidas kõlab „ma armastan sind“ vähemalt viies keeles. Ja jälle saadi kõigega sõbralikult kenasti hakkama.

Kogu programmi lõpuks sai veelkord üksteist tunnustada ning salajase hääletamise teel valiti heas mõttes kõige enam üllatanud klassikaaslane. Lisaks ütlesid kõik osalenud, mida nad kahe päeva jooksul õppisid, mida hakkavad teisiti tegema ja milliseid muutusi klassi igapäevaellu soovivad.

Kell pool neli tänasime oma toredaid juhendajaid, programmi läbiviijaid Umberto Dorus Geertsi ning Lianne Tederit, korjasime asjad kokku ning asusime koduteele. Olime kõik natuke väsinud, aga samas energiast ja ideedest tulvil.

7.c salasoov on, et äkki saaks kunagi veel selles programmis osaleda...

Viimati muudetud: 24/10/2018 - 08:05