Kroonika 2012/2013

  • Tallinna Arte Gümnaasiumi võistkond koosseisus Helerin Rohi  ja Kristo Väljako (12b), Arvis kiristaja (ajalooõpetaja) ja Heli Mänd (õppealajuhtaja), saavutas I koha Tallinna koolide Teadmiste Võistlusel. Üldse osales 35 gümnaasiumi, 2 põhikooli ja 1 külalisvõistkond.
  • Arte ajalehel "Kõmistaja" läks vabariiklikul koolimeedia konkursil hästi
  • Mari-Liis Mõis (9b) sai I koha parima arvamusloo“Kes kulutab tunni aega?” eest.
    Kati Karussaar (11a) ja Greth-Ann Loog (10b) said I koha parima olemusloo “Arte tublim lugeja tuvastatud” eest. Arte “Kõmistaja” kuulutati Eesti Vabariigis paremuselt kolmandaks koolileheks 2013. aastal. Lehetoimetuse tööd juhib raamatukoguhoidja Ade Soon.
  • Karl Jakob Bartels (9c) saavutas õpilasetlejate konkursil Tallinna voorus II koha ja esindas vabariiklikus voorus Tallinna linna.
  •  Tallinna Keskraamatukogu ideekonkursil  „Minu.Tulevikuraamatukogu@Eesti“.
    valiti kolme parema hulka Silver Salundo (9b) töö: „Raamatukogude varustamine korraliku kiire interneti, mugavate toolide ja uue ajastu arvutitega“
  • Aastate jooksul on Tallinna Lastekaitse Ühing koos Björn Oker-Bloms Minne fondiga Rootsist andnud lastekaitsepäeva tähistamisel üle väikesed rahalised stipendiumid tublidele õppuritele ja hoolivatele kaaslastele Tallinna koolidest. Arte Gümnaasiumist premeeriti kahte õpilast: Kati Karussaar (11a) ja Sigrid Salundo (6a)
  • Meie kooli puhvet sammub jätkuvalt koolipuhvetite esirinnas ning on pärjatud tiitliga "Tervislik koolipuhvet 2012". 
  • Inglise keele ning väitlusõpetaja Karl Läll saavutas parima Eesti väitlejana Hollandis toimunud üle-euroopalisel väitlusturniiril Debate@Europe individuaalses arvestuses esimese ning võistkondlikus arvestuses teise koha.
  • Tallinna Haridusameti ja Tervise Arengu Instituudi korraldatud konkursil "Parim Terviseedendaja" pälvis tunnustuse huvijuht Maris Lang.
  • Arte Gümnaasiumi õpetajate võistkond, koosseisus Lilli Kivisäk, Merike Strahov, Laura Püvi, Janno Lill, Kristo Sepp ja Arkko Pakkas (Tallinna Nõmme Põhikool), saavutas üleriigilisel õpetajate segavõistkondade võrkpalliturniiril III liigas III koha.
Kooli auraamatusse kanti 2 medalisti:   Helerin Rohi – kuld
Rasmus Marnat – hõbe
 
Põhikooli lõpetasid kiitusega Helena Mäeorg, Mari-Liis Nukis ja Mari-Liis Mõis.
 
Koolis õppis 33 klassikomplektis 730 õpilast, kellest 87 lõpetas aasta kiituskirjaga.
 
Õppeaasta jooksul saadud tunnustused, tänukirjad, diplomid:
jaan 2013
 
15. märts
mai 2013
 
2013
27.03.2013
 
28.03.2013
 
UNICEF tänutäht tubli osaluse eest ÜRO Lastefondi UNISEF heategevuslikus
noorteprojektis „VÄIKE HEATEGU”.
SOS Lasteküla tänukiri sõbrapäevaks kingitud kommide eest
Tervise Arengu Instituudi tänukiri osalemise eest võistlusel „Suitsuprii klass 2012/2013“.
Osalesid 4a, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 8b, 8c
„Teeme ära“ tänukiri osalemise eest projektis „Prügi vahetund“.
Mustamäe Laste Loomingu Maja tänukiri  esinemise eest konkurss-festivalil „Ei ole
suuremaid ega väiksemaid riike …“
TÜ Teaduskooli ja Eesti Matemaatika Seltsi Osavõtutunnistus rahvusvahelisest
matemaatikavõistlusmängust „Känguru“. Artest osales 40 õpilast.

 

Õpilaste ja õpetajate tunnustamine:

  • Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtule kutsuti kuldmedaliga lõpetaja Helerin Rohi
  • Tallinna linnapea vastuvõtule kutsuti medalistid Helerin Rohi ja Rasmus Marnat
  • Mustamäe linnaosa vanema vastuvõtule kutsuti tublid abituriendid Evely Saare, Erki Kukk, Mai-Britt Vannus ja Alice Sööt 
  •  Kooli juhtkonna vastuvõtule 28.05.2013 kutsuti koos vanematega 38 3.-12. klassi õpilast
  • Mustamäe noore õpetaja kandidaadiks esitas Arte Gümnaasium klassiõpetaja Anneli Kruglovi
 
Õpetajatepäeva koolisisesed tunnustused jagunesid järgmiselt:
  • huvitegevuse edendamine – algklasside näiteringi juhendaja Õnne Linnas
  • tulemuslik klassijuhatamine – Endla Salumäe
  •  edukas ainekomisjoni juhtimine – Katrin Rohumaa
  •  õpilaste head tulemused ainevõistlusel –  Aira Allik
  •  head tulemused aineõpetajana – matemaatik Viia Suurmets
 
Kooliruumide renoveerimine:
  • Võimla
  • Klassid 213 ja 416 – remont ja uus sisustus.
 
Huvi ja tunniväliseid üritusi toimus kokku 55, neist
Huvi- ja meelelahutuslikke       21
tähtpäevadega seonduvaid      12       
ainealaseid                                8
kunstinäitusi                              8
spordi- ja terviseteemalisi         5         
 
  • Meie Laste- ja neidudekoor õp Helina Indrekansi juhendamisel sai austava kutse esineda koos TTÜ Akadeemilise Meeskooriga Mustamäe 50. aastapäeva kontsert-aktusel TTÜ aulas.
  • Jõulu eel esinesid Arte õpilased sotsiaalkeskuses väikese kontsertprogrammiga Mustamäe eakatele
  •  Esmakordselt toimus 4.-6. klasside vahel koolisisene mõõduvõtt Arte õpioskuste võistlus, mille võitsid 4. klasside arvestuses 4b võistkond koosseisus Sten-Marco Halanurm, Kristjan Rattasepp, Cevin Nurmsalu ja Karl-Joonas Terasmaa, 5. klassidest 5a võistkond Hanna-Maria Rool, Helen Murula, Getlyn Meite ja Maria-Elisa Tinnuri ning 6. klassidest 6a võistkond Sirgid Salundo, Emma Kevade, Kristel Lepp, Kelly Lepik, Lilli-Madli Reesen.
  •  Arte nimepäeva ja rahvusvahelise muusikapäeva raames astusid üles Jaan Sööt ja Rain Simmul kavaga Raimond Valgre elust ning Silver Sepp kavaga “Silver Sepp ja fantaasiapillid”
  •  Traditsiooniline jõulukontsert-jumalateenistus õpetaja Jaak Ausi käe all toimus 20. detsembril Kaarli kirikus
  •  Igaaastane suurüritus „Orhidee emale“ (toimus 29. korda) ning kandis seekord pealkirja „Elukaar“. Õhtut juhatasid 12. klassi õpilased Joanna Alamaa ja Rando Luhaorg. Kunstniku valmistatud „Orhidee“ võitis loosiga Evelin Aarmanni (8a) ema Tiina Randoja.
Projektid:
  •  Ed. Vilde sünniaastapäevale pühendatud Mustamäe koolide õpilaste jutuvõistlus „Elu pisiasjad”
  • Mustamäe koolide vaheline kunstiprojekt „Pilgud ja vaated”.
  • Integratsiooniprojekt, milles osalesid Tallinna Arte Gümnaasium,Tallinna Õismäe Vene Lütseum, Haabersti Vene Gümnaasium ja Mustamäe laseteloomingu Maja.
  • Osalesime riiklikes keskkonnahariduse projektides.
  • 11b klassi õpilased osalesid Mustamäe Lasteloomingumaja korraldatud projektis „Loomingulise edu alused“
  • Mudilaskoor õp Meeli mandre juhendamisel esines Mustamäe Laste Loomingu Maja muusikalis „Jõulud ümber maailma“
Jätkati heategevust:
  • Jõululoterii ning –kontsert Mustamäe Sotsiaalmaja elanikele.
  • UNICEF jõulukaartide müük.
  •  Sõbrapäeva kommikogumine SOS-lasteküla lastele.
  •  Sõbrapäevaks raamatu kinkimine kooli raamatukogule
 
Saavutused spordis
ARTE aasta sportlase tiitel 2013 Hannagret Luks
VI koht Tallinna linna spordimängudel põhikoolide arvestuses
VI koht Tallinna linna spordimängudel gümnaasiumide arvestuses
III koht Mustamäe LO spordimängudel 3.-5. klasside arvestuses
II koht Mustamäe LO spordimängudel 6.-7. klasside arvestuses
 
Tallinna linna MV
I koht 10.-12. klass neiud jalgpall
II koht 10.-12. noormehed  jalgpall
III koht teatejooksud  põhikoolide arvestuses
III koht teatejooksud gümnaasiumide arvestuses
Parimad individuaaltulemused: 
I koht Gerli Israel odavise
I koht Hans Lillemaa 100m jooks
I koht Hannagret Luks 800m jooks, II koht 1000m murdmaajooks 
II koht Silver Salundo odavise
II koht Robin Orgulas orienteerumine
III koht Hans Harald Pilv 300m jooks
III koht Karl Jakob Bartels kolmikhüpe
III koht Rasmus Marnat kettaheide
 
 
 
Huviringid
Töötas 10 huviringi, õpilastearvuga 294: mudilaskoor, lastekoor, neidudekoor, ansamblid Kirke ja Kirves, loodussõprade ring, meisterdamine, meedia, korvpall (2 rühma), sport, aeroobika (2 rühma)
Lisaks töötasid algklasside õpilastele ringid lapsevanema kulul, milles osales 157 last: keraamika, kunst, näitering, õpioskuste ring, muinasjuturing, ujumine (3rühma).
Kokku osales huviringides 451 õpilast.
 
 
 
Õpilasesindus
Õpilasesindus tegutses kahes vanuserühmas: 4.- 7. ja 8.-12. klass, osales 35 aktiivset õpilast,
16 nooremast ja 19 vanemast astmest. Toredaks aasta lõpetuseks kujunes vanemale astmele pitsasöömine. Pitsa valmis õpilasesindajate ühisloominguna kooli õppeköögis. Noorem aste lõpetas aasta pikniku ja mängudega Tallinna lauluväljakul.
Õpilasesinduse tegevust juhtis Kati Karussaar (11a).
 
 
Personal                                           
 
Juhtkond:
Sirje Ebral
Andrei Darski
Lilli Kivisäk
Maris Lang
Heli Mänd
Kantselei:
Anne-Ly Veskilt
Teabekeskus:
Piia Selge
Ade Soon
IT:
Jaan Tiismus
Mart Vugt
Ants Miller
Õpiabi:
Tiiu Kaarjärv
Anne Lepamäe
Ille Puustusmaa
Marcia Reisner

 

                                               
Tallinna Arte Gümnaasiumis töötas  61 õpetajat:
1)      Allik Aira
2)      Annast Birgit
3)      Annuk Tiina
4)      Aus Jaak
5)      Bachmann Karin
6)      Bulai Lilia
7)      Eikla Tiia
8)      Elias Evi
9)      Hansen Külli
10)  Idnurm Eda
11)  Indrekans Helina
12)  Kaha Inga
13)  Kask Karin
14)  Kiilman Kristi
15)  Kiristaja Arvis
16)  Kobrusepp Tiit
17)  Korkkinen Olga
18)  Kotelnikova Olga
19)  Kruglov Anneli
20)  Kuldvee Margit
21)  Kurm Lily
22)  Eikla Tiia
23)  Elias Evi
24)  Hansen Külli
25)  Idnurm Eda
26)  Indrekans Helina
27)  Kaha Inga
28)  Morel Sirje
29)  Mägi Kairi
30)  Mägi Ragne
31)  Poolamets Anti
32)  Priimägi Ursula
33)  Pukk Alar
34)  Puks Janno
35)  Puur Annikki
36)  Puustusmaa Ille
37)  Püvi Laura
38)  Reimann Elina
39)  Rohumaa Katrin
40)  Roosing Sirje
41)  Salumäe Endla
42)  Saulep Marja-Liisa
43)  Kask Karin
44)  Kiilman Kristi
45)  Kiristaja Arvis
46)  Kobrusepp Tiit
47)  Korkkinen Olga
48)  Kotelnikova Olga
49)  Sepp Kristo
50)  Sillaots Lea
51)  Strahov Merike
52)  Suurmets Viia
53)  Šank Eneli
54)  Tamm Airi
55)  Tarkin Ille
56)  Tiro Reet
57)  Vaidla Helena
58)  Vahi Kerli
59)  Vare, Tõnis
60)  Vasur Kristina
61)  Vegmann Guido

 

Personali tegevused:
  • Esimene väljasõit oli augustis – 2-päevane meeskonna ja väärtushinnangute koolitus Luhtre turismitalus.
  • Õpetajatepäeval söödi ühiselt lõunat Laitse lossis
  • Õpetajate jõululõuna oli 20. detsembril pärast kirikukontserti Meriton hotelli restoranis, meeleolumuusikat mängis Bonzo.
  • Eesti Vabariigi aastapäeva tähistasime piduliku koosviibimisega Päikesesaalis. Laua kattis ja peomeeleolu lõi seekord algklasside ainesektsioon.
  • Õppeaasta lõppes 21. juunil traditsioonilise piknikuga kooli siseõues.
Viimati muudetud: 13/10/2015 - 16:04