Kroonika 2007/2008

Arte sai uue direktori.Juunis 2008 toimus Tallinna Haridusameti poolt korraldatud konkurss direktori ametikohale, mille võitis  õppealajuhataja Sirje Ebral. Alates 12. augustist 2008 juhib ta Tallinna Arte Gümnaasiumi. 
Koolis õppis 29 klassikomplektis 771 õpilast.Kiitusega lõpetas klassi 71 õpilast.
 
Põhikooli lõpetas kiitusega 5 õpilast:
Mari Umbleja
Heleen Anderson
Evelin-Marleen Orav
Ragne Proomet
Ivo Brent Õunapuu
 
Gümnaasiumi lõpetas medaliga 5 õpilast.
 
Kuldmedal:
Kätlin Kõrv
Kaarel Targo
            
Hõbemedal:
Merit Ridaste
Elis Saar
Esta Uudeküll
 
20.06.2008 kanti medalistid ka kooli auraamatusse. Vabariigi 90. aastapäeva raames toimusid õpilastele kohtumised eesti tunnustatud ühiskonnategelastega. Kooli külastasid lastekirjanik Leelo Tungal, olümpiavõitja Erika Salumäe, teleajakirjanik Marko Reikop. Õppeaasta jooksul toimus 40 üritust, mis valdkonniti jagunesid järgmiselt:
  • Riiklikud ja rahvuskultuuriga seonduvad tähtpäevad:
tarkusepäev, Rahvusvaheline muusikapäev, õpetajatepäev, mardipäev, algklassidesisadepäev, kodanikupäev, advendiaja avamine, Tartu rahu aastapäev, Eesti 90. aastapäev, emakeelepäev.
  • Huvi- ja meelelahutuslikud üritused:
I ja X klasside vastuvõtt kooliperre, sügisnäitus algklassides, helkuripäev , õpilastööde väljapanek kultuurikeskuses „Kaja”, klassiuste kaunistamine jõuludeks, päkapikkude töötoad algklassides, gümnasistide ja õpetajate ühine jõuluõhtu, jõulukontsert-jumalateenistus Kaarli kirikus, algklasside luuletuste lugemise võistlus, „Orhidee emale” – „Siin me oleme”, lõpukell, kevadkontserdid, tohuvabohu päev, õppeaasta pidulik lõpetamine.
  • Heategevuslikud ettevõtmised.
Jõululoterii Mustamäe Sotsiaalmaja toetuseks, õpilaste jõulukontsert Mustamäe Sotsiaalmaja vanuritele, heategevuslik UNICEF jõulukaartide müük, sõbrapäevaks Kopli Lastekodu lastele kommide kogumine, osalemine haigete laste abikampaanias „Kevadlill 2008”, Tallinna loomade varjupaiga abistamine.
  • Spordiüritused.
„Arte  paadimees“, „Arte kuldkala“, „Arte rammumees“, „Arte tants“, kooli esindamine linna ja vabariiklikel võistlustel
  • Ainealased üritused.
Reaal- ja loodusainete päev, muusikapäeva loeng-kontserdid, võõrkeelte nädal, Eesti 90. aastapäevale pühendatud ajaloo kuu, emakeelepäeva kõnevõistlus, uurimistööde ettekandmine, osavõtt aineolümpiaadidest.Jätkati kõiki Arte poolt algatatud projekte:
  • Mustamäe koolide õpilaste jutuvõistlus „Tähtis päev”.
Tänavune jutuvõistlus oli pühendatud kahele eesti kirjanikule, Vilde ja Tammsaare.Võistlusel osales 41 õpilast, esindatud oli  5 kooli – Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna Saksa Gümnaasium, Mustamäe Reaalgümnaasium, Mustamäe Humanitaargümnaasium ja Tallinna Arte Gümnaasium. Meile tuli sel aastal noorema astme II koht, mille saavutas Kristina Pärtelpoeg..Projekti toetavad Mustamäe LOV ja Tallinna Haridusamet. 
  • Mustamäe koolide vaheline kunstiprojekt, mis sel aastal kandis nime „Emotsioonid“. Traditsiooniliselt lõppes see ühisnäitusega Kullo lastegaleriis. Näitustel osalesid peale Mustamäe koolide veel Puuetega Noorte Keskus „Juks”, sõpruskoolid Soomest ja Rootsist.
Projekti toetavad Mustamäe LOV ja Tallinna Haridusamet. 
  • Integratsiooniprojekt Tallinna Arte Gümnaasiumi ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumi vahel. Sel aastal liitus ka Tallinna Ehte Gümnaasium.
TÕVL õpilased osalesid külalistena Emakeelepäeva kõnevõistlusel, kõigi koolide õpilased viibisid vahetusõpilastena ka ainetundides. Muudatused õppekavas:
  • Esmakordselt toimusid valikained rühmatundidena.
  • Alustati keemia, bioloogia ja tarbekunsti õppimist praktikas.
 Saavutused
  • Liina Vakrööm (12a ), Taavi Pärt ( 12b), Gert Kosenkranius (12c), esindasid kooli  Tallinna viiendal visioonikonverentsil  „Ääretu Tallinn” 19.11.2007
  • 9a võistkond (Jaana Rodima, Heleri Taelma, Mari Umbleja)
9b võistkond (Siret Leoke, Evelin-Marleen Orav, Ragne Proomet) esinesid edukalt üleriigilisel 8. keemiaviktoriinil(juhendas õp. J. Puks)
  • Tõnis Tiirik (12c), 48. koht üleriigilisel koolinoorte 14. keemia lahtisel võistlusel
(juh. õp. J. Puks), 2.-3. koht bioloogia olümpiaadi Tallinna voorus (juh. õp. M. Uudelt)
  • Heleriin Rohi (7b) esindas kooli matemaatika olümpiaadi Tallinna  voorus
(juh. õp. K. Rohumaa)
  • Joonatan Nõgisto (8a)esindas kooli ajaloo olümpiaadi Tallinna voorus
(juh. õp. A. Kiristaja)
  • Ragne Proomet (9b),  Jaana Rodima (9a), Jaanika Viirma (9a) esindasid kooli  bioloogia olümpiaadi Tallinna voorus (juh. õp. M. Uudelt)
  • Mariann Tiirik (11b), 8.-9. koht emakeele olümpiaadi Tallinna voorus, kooli esindasid veel Ragne Proomet (9b), Indrek Lepik (9c), Gert Kosenkranius (12c)
( juh. õp. A. Allik ja B. Annast)                                                                                 
  • Merike Pajula (6b), 2. koht ülelinnalisel õpilasetlejate konkursil(juh. õp. A. Allik)
  • Mari-Liis Köst (6b), 1. koht vabariikliku etlemiskonkursi „Koidulauliku valgel” Tallinna eelvoorus; 2. koht vabariiklikus voorus (juh. õp. A. Allik)
  • Armin Tingas (6b), 5. koht jõululuuletuste konkursil Tallinna Jõuluturg 2007/08
(juh. õp. A. Allik) Vaiki Tress (8a),  4. koht, Tallinna linna kunsti ainevõistlusel (juh. õp. H. Mänd)Anethe Pihlak (11a),10. koht, Tallinna linna kunsti ainevõistlusel (juh. õp. H. Mänd)
  • Tõnis Tiirik (12c), Gert Kosenkranius (12c),õp. A. Kiristaja, õp. L. Kivisäk, 12. koht ülelinnalisel Teadmiste võistlusel 2007 
  • 6a klass, 6. koht õpioskuste olümpiaadi Tallinna voorus (juh. õp. E. Elias)
  • Armin Tingas, Siim Aru, Indrek Nurja, Ken Ojakäär, Kaur Kaasik (6b), esindasid kooli Tallinna 5.-6. kl. õpilaste Eesti vabariigi 90. aastapäevale pühendatud kõnekonkursil (juh. õp. A.Allik)
  • Elis Saar (12b), auhinnaline koht Kullo lastegalerii vabariiklikul konkursil „ Inglite aeg”; vanusegrupi parim Nõmme Noortemaja jõuluteemalise postkaardi konkursil
(juh. õp. I. Raudsepp)
  • Kristo Väljako (7a),  Heletin Rohi (7b), 10. koht Tallinna inglise keele viktoriinil
(juh. õp. L. kogermann, M. Einulo, L. Kivisäk)
  • Romet Kallas (11b), eripreemia XX Jakob ja Juhan Liivile pühendatud koolinoorte etlusvõistluse Tallinna eelvoorus (juh. õp. A. Allik)            
  • Anete Elken (11a), 3. koht vene keele olümpiaadi Tallinna voorus
(juh õp. O. Simonovitš)
  • Eva - Stina Pakkonen (11a) 6. koht vene keele olümpiaadi vabariiklikus voorus
(juh õp. O. Simonovitš)
  • Gert Kosenkranius (12c), Evald Nigul (12c), Ragnar Mauer (12c), Ivar Kuusk (11b), Johannes Suviste (11b) 1. koht Tallinna Valgusfestivali Tuleskulptuuride konkursil
(juh. õp. T. Kobrusepp)
  • 9b võistkond (Ragne Proomet, Evelin-Marleen Orav, Martin Keba, Marek Mäekala) 8.-9.koht vabariiklikul mälumängu meistrivõistlusel (juh. õp. A. Tamm)
 Saavutused spordisAasta sportlasteks valiti Kai Härms (12a) ja Siim Kauge (12c)IX koht Tallinna koolinoorte 25. spordimängudelII koht 3.-5. klasside arvestuses Mustamäe LO võistlustel II koht 6.-7. klasside arvestuses Mustamäe LO võistlustel Huvi- ja aineringid Tegutses 17 huvi- ja aineringi: spordi-, peotantsu-, kunsti-, teatri-,  reaalainete- ning muusikaringid. Õpilasi osales üle 400. ÕpilasesindusÕpilasesindus tegutses kahes vanuserühmas: 4.- 7. ja 9.-12. klass, osales 48 õpilast, 26 nooremast ja 22 vanemast astmest.Õpilasesinduse tegevust juhtis 11a klassi õpilane Anete Elken.  

Personal
Juhtkond:
Elle-Mari Linsmann
Sirje Ebral
Lilli Kivisäk
Andrei Darski
Maris Lang 
Kantselei:
Siiri Saar ja Lembe Olesk
 
Teabekeskus:
Ade Soon
Mare Horma  
Õpiabi:
Kaidi Lees
Anne Lepamäe
Annika Ader
Ille Puustusmaa 
IT:
Paul Nurme
Jaan Tiismus
Laur Mõtus 
 
Tallinna Arte Gümnaasiumis töötas 52 põhikohaga õpetajat  
 
 
Aguraiuja, Anneli
Kobrusepp, Tiit
Rinaldo, Kadi
Allik, Aira
Kogermann, Lüüli
Rohumaa, Katrin
Allik, Karin
Kurik, Külli
Salumäe, Endla
Annast, Birgit
Lilleberg, Reet
Sergejeva, Galina
Aunapu, Zoja
Luik, Mare
Sillaots, Lea
Bachmann, Karin
Lõhmus, Riina
Silmer, Margit
Bulai, Lilia
Mandre, Meeli
Simonovitš, Olga
Einulo, Marjel
Morel, Sirje
Strahov, Merike
Elias, Evi
Mänd, Heli
Suurmets, Viia
Eslon, Rait
Penjam, Kadri
Taliku, Maie
Gavriljuk, Ljubov
Puks, Janno
Tamm, Airi
Haav, Ülle
Põldre, Urmas
Tarkin, Ille
Idnurm, Eda
Randvee, Maili
Tiro, Reet
Indrekans, Helina
Raudsepp, Iivi
Uudelt, Mari
Kiristaja, Arvis
Renter, Merlin
Vasur, Kristina
  • Pedagoogilise personali tööaasta algas 21. augustil ekskursiooniga Tallinna Loomaaeda. Pärast ringkäiku tegid õpetajad Eve Luki käe all läbi lühikese sissejuhatava häälejooga kursuse.
  • Sügisene koolivaheaeg viis õpetajad Laulasmaa SPA-sse, toimusid nii tööalased, kui lõõgastavad tegevused.
  • 17. detsembril toimus meeleolukas pedagoogilise kollektiivi jõuluõhtu Peppersack Grillhous`is.
  • Sõbrapäeval kutsus direktor õpetajad kohvile-koogile Matildha kohvikusse, kohal olid ka stilistid, kes julgustasid tegema muudatusi oma välimuses ning andsid selleks häid näpunäiteid.
  • Tööaasta lõppes koolituspäevaga Tallinna vanalinnas.
Viimati muudetud: 13/10/2015 - 16:16