1981-1982

1. septembril 1981 avati Tallinna 49. keskkool. Kooli 30 klassikomplektis hakkas õppima 1075 õpilast, keda juhendas 48 õpetajat. Kooli vanimad olid 9. klassi neiud ja noormehed. Direktori kohal alustas Maie Murumets, asetäitjateks algkoolis Elle-Mari Linsmann, põhikoolis ja gümnaasiumis Sirje Terask. Klassivälist tööd hakkas juhtima Rein Lillipuu.

Õppetöö alguseks oli kooli spordikompleks (võimla, ujula) veel valmimata, selle ehitamist jätkati kehalise kasvatuse õpetajate ja õpilaste abiga aasta lõpuni. Vaatamata sellele loodi esimene spordiklass ning lülituti aktiivselt linna ja vabariigi spordiellu, osa võeti ETV sarjast „10 olümpiastarti“.

Kohe sügisest hakkas õpetaja Tiiu Möldri juhendamisel tööle kunstiklass ning sellelt pinnalt võrsusid ka esimesed koolivälised tunnustused.

Tuule sai tiibadesse muusikaline tegevus: tööd alustas kooli muusikaklass õpetaja Maia Rotselaini, Aleksander Kaidja ja Vladimir Tšaussovi juhendamisel.; loodi mudilaskoor õp Meeli Kinsigo ja lastekoor õp Sirje Lillepõllu juhendamisel. Juba 1982. aasta suvel osalesid koorid V Noorte Laulu- ja Tantsupeol.

Viimati muudetud: 03/10/2016 - 09:20